Czym oprócz obrazów można dekorować ściany?

Ściany w naszych domach mogą być prawdziwą ozdobą wnętrz. Trzeba tylko wiedzieć, jak je udekorować. Najczęściej sięgamy po obrazy, ale to nie jedyny sposób. Poniżej znajduje się kilka propozycji, dzięki którym ściany mogą stać się najwspanialszą dekoracją wnętrza.

1.Fototapety, naklejki, szablony

To jedne z popularniejszych możliwości. Fototapety są bardzo efektowne, dostępne w najróżniejszych wzorach, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza i stylu. Najczęściej ozdabia się nimi jedną ze ścian lub nawet tylko jej fragment.

Naklejki również dostępne są w różnych formach i kształtach – mogą to być wzory geometryczne, pop-kulturowe, roślinne lub zwierzęce czy też napisy. Są bardzo łatwe w montażu i nadają się do każdego pomieszczenia, a poza tym łatwo można je usunąć i wymienić na nowe.

Szablony pozwalają natomiast na pomalowanej ścianie stworzyć piękny wzór – kształt lub obrazek. Można je dowolnie malować i tworzyć ciekawe kompozycje. Dostępne są gotowe szablony, przeznaczone do wielokrotnego użytku, ale można je też przygotować samodzielnie.

2.Sztuka awangardowa

ściany 2

Świetną ozdobą ścian będą również wszelkiego rodzaju elementy wypukłe. To mogą być obrazy, pojedyncze ozdoby lub fantazyjne konstrukcje. Takie ozdoby można kupić gotowe, ale również stworzyć je samodzielnie, np. wykorzystując deski, listwy, palety, plastikowe elementy, korki, gwoździe itp. Jedyne ograniczenie to wyobraźnia.

3.Ozdoby tematyczne

ściany 3

Bardzo ciekawym pomysłem będzie również ozdobienie ścian elementami charakterystycznymi dla danego pomieszczenia. Co to mogą być za elementy? W kuchni sprawdzą się deski do krojenia lub pokrywki, w jadalni – ceramika, eleganckie tace lub podkładki pod kubki. W biurze można na ścianach umieścić podkładki pod papier.

Innym pomysłem będzie ozdobienie ścian zgodnie z zainteresowaniami – to idealny pomysł na dekorację ścian w sypialni lub pokoju nastolatka.

4.Ramki

ściany 4

Świetną ozdobą ścian mogą być także ramki – ale kluczem do sukcesu będzie to, co znajdzie się w nich. My proponujemy własny nadruk, wykonany np. w drukarni internetowej OpenPrint. Jak można je wykorzystać?

  • zdjęcia lub pamiątki z wakacji i różnych wycieczek, np. znaczki, pocztówki, bilety;
  • suszone rośliny – świetny pomysł dla wnętrz rustykalnych i stylu vintage, szczególnie dla kuchni i jadalni;
  • mapy i plany miasta – szczególnie czarno-białe lub w sepii to ozdoba idealna dla stylu industrialnego;
  • same ramki – ozdobą mogą być również same ramki, szczególnie bardzo różnorodne.

5.Lustra

Dużą i pustą przestrzeń można także ozdobić wieszając na niej lustra – w różnych kolorach, o różnych wielkościach i kształtach. Dodatkowo taka ozdoba optycznie powiększy przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *