Grzejniki dekoracyjne – co można wybrać?

Grzejniki to właściwie nieodłączna część każdego wnętrza – dlaczego zatem nie uczynić z nich dekoracji wnętrza? To nic trudnego. Wystarczy tylko wybrać taki model grzejnika, który będzie harmonizował z aranżacją wnętrza, a jednocześnie przykuwał uwagę. Oto kilka propozycji, które szczególnie nadają się do duży, przestronnych wnętrz typowych dla starych kamienic.

Na dawny styl

dom 1

świetnie będą się we wnętrzu prezentować grzejniki wyglądające jak te stare, żeberkowe grzejniki. Świetnie będą się wpisywać w styl i klimat kamienic, szczególnie tych ciepłych, przytulnych do dość eleganckich. Będą dobrze prezentować się na tle cegieł, szczególnie w kontraście kolorystycznym. Takie grzejniki dostępne są w różnych rozmiarach, ale także kształtach. Dzięki temu można je dopasować do takich elementów architektonicznych jak wykusz czy wnęki, które często pojawiają się w kamieniach.

Klasycznie

dom 2

Do wnętrza można też wybrać klasyczne stalowe grzejniki o prostej formie. Będą one świetnie współgrać z aranżacjami nowoczesnymi i minimalistycznymi, ale także wnętrzami postindustrialnymi. Delikatne przejścia między poszczególnymi żeberkami sprawiają, że grzejniki prezentują się bardzo elegancko, ale są też po prostu praktyczne – nie gromadzi się na nich kurz. Dzięki optymalnego rozstawowi łatwo jest też grzejniki utrzymać w czystości. Takie klasyczne modele dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach, ale też kolorach. Pasują zatem do większości wnętrz – niezależnie od wielkości czy stylu.

Nowocześnie i z klasą

dom 3

Grzejnik może też łączyć nowoczesność z klasyką. To wydanie to dość charakterystyczna forma, typowa dla klasycznych, żeliwnych kaloryferów, ale jednak uzupełniona nutką nowoczesności – industrialna forma, lekkość i prostota. A do tego ten jakże nietypowy kolor! Poza tym grzejniki nowoczesne są niezwykle praktyczne – są modułowe, dzięki czemu można z nich tworzyć kilkuczłonowe grzejniki o większej powierzchni i większej mocy.

Niespotykana forma

dom 4

Grzejnik może również w niczym grzejnika nie przypominać. W tym wydaniu grzejnik wygląda bardziej jak rura lub część jakieś instalacji. Jest jednak również elegancki i funkcjonalny. Grzejnik w takiej formie to oczywiście strzał w dziesiątkę w wypadku aranżacji industrialnej. Sprawdzi się w loftach, ale też wnętrzach biurowych czy pracowni. Taki grzejnik ze względu na swoją konstrukcję wydziela jednak sporo ciepła, więc jest jak najbardziej praktyczny.

Możliwości jest wiele – pozostaje tylko zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *