Inspiracje dla modnych wnętrz

Aranżacja wnętrz domu czy mieszkania to poważna sprawa – przecież ten klimat będzie nam towarzyszył na co dzień. Dlatego też każdy w czasie urządzania wnętrz kieruje się szczególnie swoimi osobistymi upodobaniami. Dla wielu osób liczą się również aktualnie modne trendy, które jednak co sezon się zmieniają. Jeżeli jednak zależy Ci na modnym wnętrzu, poniżej znajdziesz kilka inspiracji.

Styl skandynawski – zdecydowany król

W tym sezonie, jak i w poprzednim, we wnętrzach zdecydowanie króluje styl skandynawski. I trzeba przyznać, że z roku na rok zdobywa on coraz większe rzesze fanów. A czym się on charakteryzuje?

Styl skandynawski to przede wszystkim jasne kolory. Był to pomysł Skandynawów na rozjaśnienie pomieszczeń, które ze względu na klimat i niewielką ilość światłą słonecznego, przeważnie były dość ciemne. Dlatego wnętrza urządzone w tym stylu są jasne – i dotyczy to kolorów ścian, podłóg, mebli, a także dodatków. Złota dewiza stylu – im jaśniej, tym lepiej.

Prosto i naturalnie

styl 2

Wraz z dominacją tego stylu, we wnętrzach zaczęła królować prostota i minimalizm. Wnętrza skandynawskie takie właśnie są – proste i funkcjonalne. Nie ma tutaj zbędnych przedmiotów, mebli czy dodatków. Każdy element aranżacji jest odpowiednio przemyślany. Jednak bynajmniej nie znaczy to, że wnętrza są chłodne czy surowe. Twórcy tego stylu znaleźli na to sposób – wykorzystanie naturalnych materiałów i surowców. Było to o tyle łatwe, że mieszkańcy Skandynawii bardzo cenią sobie życie w zgodzie z naturą. Zatem do wnętrz trafiły ekologiczne, naturalne materiały – drewno, juta, len, bawełna czy kamień. Takie materiały dają spore pole do manewru i w zależności od tego, jak zostaną wykorzystane, każde wnętrze może mieć inny charakter.

Z nutką romantyzmu

Styl skandynawski może też przybrać bardziej romantyczny charakter – wtedy będzie to duńska odmiana tego stylu. W takim wnętrzu trzeba postawić na stylowe dodatki, np. łóżko z ozdobnymi ramami, wiklinowe fotele, satynowe narzuty na łóżko, puchate poduchy czy miękkie dywany. Jeżeli chodzi o wykończenie to biel warto połączyć z pastelowymi odcieniami, które ocieplą wnętrze.

styl 3

W surowym charakterze

Styl skandynawski może też nabrać bardziej surowego charakteru – typowego dla szwedzkiej odmiany stylu. W takim wnętrzu stawia się głównie na drewno – surowe i bielone. Tak wykończona jest podłoga, takie są wszelkie meble. Drewno współgra jednak z nowoczesnymi rozwiązaniami, materiałami czy dodatkami. Poza tym we wnętrzach ilość dodatków ogranicza się do minimum, a wszystkie elementy są proste i oszczędne w formie.

Każdy może znaleźć zatem coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *