Jak skutecznie czyścić kabinę prysznicową?

Czyszczenie kabiny prysznicowej niejednej osobie przysparza trudności. By wyglądała jak najlepiej konieczne jest usuwanie zgromadzonych osadów, kamienia oraz rdzy. Ale jak to robić skutecznie? Oto kilka podpowiedzi.

Domowe sposoby czy detergenty

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele środków chemicznych, które ułatwiają czyszczenie kamienia, pleśni, rdzy i innych zabrudzeń. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zabrudzenia pojawiające się na kabinie prysznicowej to najczęściej efekt działania wody i mydła. A do tego wcale nie trzeba jakiś ekstremalnych środków. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się naturalne metody usuwania zabrudzeń. Ludzie chcą być ekologiczny, naturalni. Warto też wspomnieć, że są to sposoby idealne dla alergików.

Skuteczne sposoby

1.Ocet i kwasek cytrynowy

sprzątanie 2

Ocet to idealny środek do walki z kamieniem. A kamień często pokrywa powierzchnię kabiny prysznicowej czy sam prysznic. Ponieważ często zalega w trudno dostępnych miejscach i szczelinach, najlepiej będzie zastosować spryskiwacz. Ocet wlewamy do pojemnika i spryskujemy zabrudzone powierzchnie. Pozostawiamy go na kilka minut. Na koniec należy kabinę prysznicową porządnie wypolerować i na bieżąco opłukiwać powierzchnię wodą.

Ocet łatwo pozwoli też oczyścić z kamienia brodzik. Wystarczy brodzik zatkać korkiem, zalać wrzątkiem z octem i poczekać kilka minut. Następnie brodzik trzeba wyczyścić i opłukać wodą.

Poza tym ocet pomaga skutecznie oczyścić z kamienia i rdzy sitko od prysznica. Wystarczy główkę zanurzyć w wodzie z octem i pozostawić w niej na około godzinę. Później pozostanie tylko ją wypolerować.

Zamiast octu można także zastosować kwasek cytrynowy, który miesza się z wodą.

2.Soda oczyszczona

Soda świetnie sprawdza się w usuwaniu zabrudzeń z brodzika i kabiny prysznicowej. Wystarczy wymieszać ją z wodą tak, by uzyskać papkę. Następnie nakłada się ją na zabrudzone powierzchnie i zacieki. Po kilku minutach papkę należy usunąć, a powierzchnie umyć i wypolerować.

3.Pleśń

sprzatanie 3

Pleśń zazwyczaj atakuje silikonowe uszczelki. Najlepszym sposobem na jej pozbycie się będzie usunięcie części uszczelki, na której pojawiła się pleśń. Dzięki temu usuwa się też zarodniki i zmniejsza ryzyko, że pleśń bardzo szybko powróci. Kolejnym krokiem będzie zastosowanie środka zapobiegającego pojawianiu się pleśni. Dopiero wtedy można uzupełnić braki w silikonowych uszczelkach.

Możliwości jest zatem wiele. Warto rozważyć czy takie domowe sposoby nie są lepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *