Jak utrzymać porządek w garażu?

Garaż to miejsce, w którym często przechowujemy całą masę różnych sprzętów, narzędzi i akcesoriów – wszystkich rzeczy, które nie mieszczą się w domu. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio zorganizować przestrzeń we garażu. Dzięki temu łatwiej będzie w nim utrzymać porządek i znaleźć potrzebne rzeczy, które nie będą się tutaj niszczyć. O czym należy koniecznie pomyśleć?

Bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie zainwestować w regały oraz półki. W garażu najlepiej sprawdzą się regały metalowe, które utrzymają nawet bardzo ciężkie przedmioty. Takie regały są niezwykle proste i łatwe w montażu. Można je dowolnie dobierać do swoich potrzeb i ilości miejsca – dostępne są regały o różnej wysokości i szerokości. Oczywiście wybierając regał należy pamiętać o tym, by nie utrudnił poruszania się samochodem, a także wsiadania i wysiadania. Poza tym mogą one stać lub można je przymocować do ściany, by były bardziej stabilne. Druga opcja to montaż półek. Najlepiej stosować systemy regałowe, które składają się z szyn i wsporników, na których montuje się półki. Zaletą takich półek jest łatwa możliwość ich przestawiania i zmiany wysokości.

Idealnym rozwiązaniem są również haki garażowe. Haki można rozlokować na ścianie pojedynczo lub w grupach – montując je na specjalnej listwie lub panelu. To ułatwia przechowywanie różnych sprzętów, ich grupowanie, a jednocześnie nie zabiera cennego miejsca na podłodze. Na takich hakach może wisieć sprzęt sportowy, np. rower, sprzęt ogrodowy, np. grabie, łopata, drabina. Na hakach można również umieścić kosze, w których znajdą się drobniejsze akcesoria. To również daje możliwość ich pogrupowania, a później łatwego odnalezienia potrzebnych sprzętów. W małym garażu takie haki można również zamontować pod sufitem, co pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń. Wtedy do umocowanie większych i cięższych przedmiotów potrzebne będą specjalne elementy zabezpieczające.

Inną opcją są również tablice narzędziowe oraz organizery. Nadają się świetnie do przechowywanie drobnych narzędzi przeznaczonych do majsterkowania. To one najczęściej giną, więc należy przeznaczyć dla nich jedno miejsce. Łatwo będzie je znaleźć właśnie wybierając takie tablice narzędziowe, na których można powiesić poszczególne narzędzia. Dają też możliwość zawieszenia pojemników na drobne elementy, np. gwoździe czy wkręty. Do wyboru są też skrzynki narzędziowe – o różnej wielkości i różnej konstrukcji. Można w nich przechowywać sporo narzędzi, gdyż posiadają praktyczne przegródki. Taką skrzynkę z narzędziami można również bez żadnego problemu przetransportować w razie konieczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *