Jak wybrać baterię kuchenną?

Kuchnia to przede wszystkim przestrzeń użytkowa. Wykonuje się tutaj wiele prac związanych z przygotowywaniem posiłków. Dlatego tak ważną sprawą jest jej odpowiednie urządzenie i wyposażenie. Jednym z ważniejszych elementów jest między innymi bateria kuchenna. Korzystamy z niej przy różnych okolicznościach – nalewając wodę do naczyń, myjąc warzywa i owoce, myjąc naczynia. Dlatego tak ważne jest, by bateria była wygodna oraz praktyczna. Jak jednak wybrać najlepszą baterię? Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę?

Do wyboru jest kilka rodzajów baterii kuchennych:

baterie stojące – te najpopularniejsze, które montuje się w specjalnym otworze w zlewozmywaku lub też w blacie.

baterie ścienne – wmontowywane w ścianę, dają możliwość wymiany baterii bez konieczności zmiany sposobu wyprowadzenia rur.

baterie podtynkowe – całą instalację prowadzi się w ścianie i przykrywa okładziną ścienną, dzięki czemu prezentują się bardzo estetycznie i zajmują mniej miejsca. Nie są jednak zbyt często stosowane.

Jak wybrać właściwą baterię? Głównym wyznacznikiem będzie umiejscowienie zlewu. Jeżeli zlew znajduje się przy samej ścianie, wtedy można wybrać dowolny rodzaj baterii – najlepiej ścienną lub stojącą. Trzeba dostosować ją do swoich potrzeb oraz upodobań. Jeżeli zlewozmywak znajduje się na wyspie kuchennej, to najwygodniejsza okaże się z pewnością bateria stojąca. Jeżeli jednak wyspa posiada ściankę z niezbędną instalacją, to można wtedy zdecydować się również na baterię ścienną.

Czasami zachodzi również konieczność wyboru jakiegoś nietypowego modelu. Na rynku dostępne są baterie z korpusem, który można zdjąć, złożyć i schować oraz baterie z wyciąganą wylewką. Sprawdzają się one, gdy zlew umieszczony jest choćby pod parapetem. Poza tym można też znaleźć baterie o większej wysokości niż te przeciętne. Zazwyczaj mają one około 12-30cm wysokości, ale dostępne są też baterie o wysokości 50cm. Wtedy posiadają wylewkę na sprężynie, co sprawia że bateria jest bardzo wygodna, funkcjonalna, ale też oryginalna.

Wybierając baterię do kuchni można też zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia. Jednym z nich jest wyciągana wylewka, która ułatwia napełnianie wodą nawet bardzo wysokich czy dużych naczyń, które nie mieszczą się w zlewie. Takie baterie można dostosować do swoich potrzeb – wąż może mieć nawet od 150 do 200cm.

Liczy się oczywiście również wygląd baterii – do wyboru są baterie bardzo nowoczesne, tradycyjne oraz stylizowane. Poza tym są one pokrywane różnymi materiałami, mają różne kolory, mogą być matowe lub błyszczące. Bateria kuchenna musi być ona dostosowana do aranżacji wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *