Jak wykorzystać różne zakamarki w sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie przeznaczone głównie do wypoczynku. Jednak w praktyce jest to również pomieszczenie przeznaczone do przechowywania – trzymamy tutaj rzeczy, które chcemy ukryć, które nie powinny znajdować się na widoku. I tutaj pojawia się problem – bo jak zmieścić najróżniejsze rzeczy w pomieszczeniu, które nie grzeszy wielkością? Jest na to sposób – trzeba nauczyć się dobrze wykorzystywać dostępną przestrzeń.

Szukaj przestrzeni

Kluczem do sukcesu jest umiejętność znajdowania przestrzeni, którą można wykorzystać. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma w niej zbyt wiele miejsca – mieści się tutaj łóżko, szafa, czasem jakaś komoda. Ale to nieprawda – zazwyczaj mamy sporo przestrzeni pod sufitem, w rogach pomieszczenia czy pod łóżkiem. Trzeba ją tylko dostrzec i odpowiednio wykorzystać. Jak to zrobić?

Wolne miejsce

Sporo wolnej przestrzeni często znajduje się w rogach pomieszczenia lub pod sufitem, np. na szafie. Warto ją wykorzystać do przechowywania różnych przedmiotów, akcesoriów, odzieży czy obuwia sezonowego. Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić, by przestrzeń ta była uporządkowana. Idealnie w tym celu sprawdzają się wszelkiego rodzaju pudła, pudełeczka, skrzynie czy kolorowe kartony. Mają różną wielkość, są wykonane z różnych materiałów i mają rozmaite wzory i kolory. Dzięki temu można je dobrać do osobistych potrzeb oraz stylu, w jakim urządzona została sypialnia. Czasami warto ułożyć kilka pudeł na sobie i je opisać, by łatwiej znaleźć potrzebne rzeczy.

Łóżko

sypialnia 2

Spore możliwości daje nam również przestrzeń dookoła łóżka. Jak można ją wykorzystać?

  • w łóżku – czasami zdarza się, że łóżko posiada schowek, którego nie wykorzystujemy na pościel. Nie wolno nam tego wolnego miejsca pozostawić niewykorzystanego. To idealne miejsce na poszewki, pościel, koce, poduchy, ale też sezonowe ubrania czy odzież. Warto pochować je w specjalne pokrowce, by się nie zniszczyły.
  • pod łóżkiem – kolejna przestrzeń do wykorzystania znajduje się pod łóżkiem. Zagospodarować ją można na wiele sposobów. Można umieścić pod nim kosze lub zamykane pojemniki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie także umieszczenie pod łóżkiem szuflad na kółkach. Kolejna możliwość to wbudowane w stelaż łóżka szuflady. Najważniejsze jest to, że sami możemy zdecydować, jakie rzeczy tam umieścimy dobierając odpowiedniej wielkości pojemniki lub szuflady.

sypialnia 3

  • wzdłuż łóżka – mamy jeszcze przestrzeń wzdłuż ramy łóżka. Po pierwsze, możemy postawić na zgrabne schowki materiałowe, w których można trzymać różne drobiazgi i akcesoria, np. komórkę, ładowarkę, gazetę, książkę. Po drugie, w ramie łóżka można wykonać półki, na których umieszczamy różne przedmioty.

Opcji jest sporo – znajdź je i wykorzystaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *