Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu auta?

Wypożyczalnie aut z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Z tego powodu powstaje coraz więcej wypożyczalni, które stale poszerzają swoje oferty. A jak wypożyczyć auto dla siebie? I na co koniecznie zwrócić przy tym uwagę?

Cel wypożyczenia

Sam zabierzemy się za wybór wypożyczalni, musimy ustalić jaki samochód jest nam potrzebny i w jakim celu. A możliwości jest wiele.

auto 1

Najczęściej potrzebny jest samochód osobowy. Niektórzy czekają na własne auto, które jest w naprawie bądź jeszcze nie zakupili własnego auta, a jest im ono niezbędne, by dojeżdżać do pracy. I wtedy wypożyczalnia okazuje się najlepszym wyjściem. Samochody osobowe wiele osób wypożycza także w czasie wakacji, by móc wygodnie i sprawnie podróżować. W wielu wypadkach z ofert wypożyczalni korzystają osoby, które dane miasto odwiedzają w interesach i przylatują samolotem, a na miejscu chcą poruszać się samochodem.

Inny rodzaj możliwości to wypożyczalnie samochodów dostawczych. Idealnie sprawdzają się głównie przy przeprowadzkach, gdy trzeba przewieźć sporo rzeczy, które nie zmieszczą się do normalnego auta. Dostawcze auta można także wykorzystywać przy remontach.

O czym pomyśleć?

group of car

A jak wybrać wypożyczalnie? I na co zwrócić uwagę? Czynników jest naprawdę wiele. Oto niektóre z nich:

  • kto może wypożyczyć auto – trzeba sprawdzić ewentualne ograniczenia wiekowe oraz ograniczenie dotyczące posiadania prawa jazdy. Poza tym trzeba okazać drugi dokument tożsamości, więc musi być on ważny.
  • cena – jeden z najważniejszych czynników. Należy sprawdzić, która wypożyczalnia ma najatrakcyjniejszą ofertę. Ale trzeba przy tym pamiętać, że zależy to od różnych czynników, np. typu auta, czasu najmu, lokalizacji placówki, wieku osoby wypożyczającej, renomy wypożyczalni.
  • czas najmu – dobrze jest sprawdzić, na jaki czas minimalny czy maksymalny można wynająć samochód.
  • opinia – wybierając wypożyczalnię zapoznaj się z jej opinią, np. w sieci lub wśród znajomych. Najlepiej korzystać z wypożyczalni, które cieszą się jak najlepszą opinią i są polecane przez wiele osób.
  • sposób rezerwacji – sprawdźmy co będzie dla nas wygodniejsze, a możliwości są różne. Rezerwacji można dokonać przez internet, w siedzibie danej wypożyczalni, a czasami w biurze podróży lub bezpośrednio na lotnisku.
  • sposób płatności – wypożyczalnie mogą przyjmować płatność za pomocą karty kredytowej lub przelewu bankowego, a także w postaci gotówki.
  • umowa – dokładnie należy przyjrzeć się umowie i poszczególnym zapisom. Warto zwrócić uwagę na kwestie związane z ewentualnym wypadkiem, opóźnionym zwrotem auta oraz możliwością prowadzenia auta przez drugiego kierowcę.

Kiedy pamiętamy o takich czynnikach, będziemy zadowoleni z podjętej decyzji.

http://autonajm.com/oferta/dostawcze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *