Oryginalne łóżka do sypialni

Sypialnia stanowi najważniejszy zakątek w każdym domu. Jest miejscem, w którym można się oderwać od codzienności, odpocząć i zrelaksować. Jednak, aby w pełni spełniła swój cel, musi być ona właściwie urządzona. A kluczem do sukcesu jest wybór właściwego łóżka.

Jakie powinno być łóżko?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista – wygodne? Ale o jakim łóżku można powiedzieć, że jest wygodne? Powinno spełniać kilka kryteriów. Po pierwsze, musi być odpowiednio duże, by czuć się na nim swobodnie i by nie krępowało ruchów. Po drugie, musi mieć odpowiednią wysokość – nie może być zbyt wysokie, ani też za niskie. Po trzecie, musi być dostosowane do indywidualnych potrzeb – a każdy ma inne. Dla niektórych ważny jest komfort tylko snu, inni potrzebują wygodnego miejsca do czytania, a jeszcze innym zależy, by łóżko posiadało dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Łóżko oryginalne

panidyrektor.pl

panidyrektor.pl

Oczywiście wybierając łóżko do sypialni chcemy też pamiętać o tym, że ważny jest jego wygląd. Wygląd wpłynie bowiem na charakter wnętrza, a to na panującą atmosferę. Wiele osób nie satysfakcjonuje wybór zwykłego łóżka proponowanego w ofercie większości sklepów. Szukają raczej bardziej oryginalnych rozwiązań. Co może spełnić te wymagania?

1.Kształt

Oryginalne łóżko może mieć oryginalny kształt. Zamiast zatem decydować się na prostokątny mebel, postawmy na łóżko okrągłe. To zdecydowanie wyróżni sypialnię na tle innych wnętrza. Takie łóżko świetnie sprawdzi się w dużych przestrzeniach, choćby stojąc pośrodku wnętrza.

2.Styl

schaefer-boutique.pl

schaefer-boutique.pl

Bardzo oryginalnie prezentują się też łóżka stylowe. Często są to łóżka kute, z licznymi ozdobnymi elementami. Może to dotyczyć ramy i zagłówka. Czasami takie stylowe łóżka posiadają nawet baldachim. I dzięki temu stanowią one oryginalny element wyposażenia sypialni.

3.Zagłówek

Łóżko stanie się też bardziej nietypowe, gdy zadbamy o ciekawy zagłówek. A tej materii istnieje naprawdę cała masa możliwości. Zagłówek może być tapicerowany, może być drewniany. Może składać się z kilku części. Może być połączony z półkami na książki czy ozdoby. I można takich pomysłów mnożyć – jak tylko daleko sięga wyobraźnia.

4.2 w 1

A może tak wstawić do sypialni łóżko spełniające dwie funkcje, np. łóżko przeznaczone do masażu. Takie łóżka(http://www.akademia-masazu.pl/lozko-do-masazu-stol-skladany-olejoodporny) są wygodne, duże, naprawdę solidne i niezwykle interesujące. Można położyć na nich wygodny materac do spania, ale również wykorzystywać do relaksujących masaży.

5.Łóżko z palet

meblekuchenne.org.pl

meblekuchenne.org.pl

To hit ostatnich lat. Łóżko z palet jest niezwykle oryginalne, a do tego sami decydujemy o jego wielkości, kształcie, wysokości czy kolorze. Wszystko zależy od tego, ile palet wykorzystamy, jak je połączymy i jak pomalujemy.

Pozostaje zatem wybrać coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *