Profesjonalne odkurzacze czyszczące

Jednym z podstawowych sprzętów znajdujących się w każdym domu jest odkurzacz. Zazwyczaj posiadamy zwykłe odkurzacze, które pozwalają pozbyć się kurzu z powierzchni na sucho. Ale co zrobić, jeżeli nasz dywan pokryty jest licznymi plamami? A jeżeli dotyczy to całkiem sporych powierzchni w domu? Rozwiązaniem okaże się odkurzacz z funkcją piorącą.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Sprawdzi się przede wszystkim w domach, w których jest spora ilość dywanów i wykładzin dywanowych. Ale taki odkurzacz świetnie nadaje się także do czyszczenia powierzchni sof, foteli czy krzeseł, które są pokryte tkaninami. Odkurzacze piorące mają także zastosowanie w wypadku tapicerki samochodowej.

Co niezwykle ważne, wcale nie zachodzi potrzeba kupowania dodatkowe odkurzacz. Obecnie coraz więcej odkurzaczy posiada dodatkową funkcję piorącą – mamy zatem odkurzacze łączące funkcje tradycyjnego sprzętu z funkcją prania.

odkurzacz 2

Kolejna zaleta takich odkurzaczy piorących to fakt, że zawierają one często filtr wodny. Jest to idealne rozwiązanie dla alergików. Taki pojemnik z wodą działa jak worek i filtr, a wszelkie bakterie, pyłki i grzyby są zatapiane w wodzie.

Odkurzacze piorące nie stanowią zatem sprzętu ekskluzywnego – są raczej bardzo praktycznym i pożądanym wyposażeniem coraz większej ilości domów.

Jakie mamy odkurzacze?

Wśród odkurzaczy z filtrem wodnym mamy dwa podstawowe rodzaje do wyboru:

1.odkurzacz piorący – zbiera zanieczyszczenia z powierzchni oraz ma funkcję prania dywanów, wykładzin, czyszczenia tapicerki, a także zbierania wody.

2.odkurzacz parowy – w czasie odkurzania wykorzystuje się parę wodną produkowaną przez odkurzacz. Jest ona kierowana pod ciśnieniem na czyszczoną powierzchnię, co pozwala rozpuszczać plamy i usuwać roztocza oraz pleśń. Takie odkurzanie jest więc niezwykle wydajne, a dodatkowo pozwala usuwać kurz. W takim procesie nie wykorzystuje się chemicznych substancji.

odkurzacz 3

Inne możliwości

Ale to nie wszystkie opcje. Dostępne są także odkurzacze warsztatowe lub nawet odkurzacze przemysłowe, które nadają się do czyszczenia o wiele większych powierzchni, np. hal, magazynów czy korytarzy. Nie tylko pozwalają usunąć kurz, ale także zebrać wodę, chemikalia, wióry czy inne zanieczyszczenia. Zazwyczaj stosowane są w firmach i można je dostosować do różnych rodzajów działalności i typowych dla nich zanieczyszczeń. Mogą pełnić różne funkcje, a dzięki temu sprawdzają się w różnych sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *