Tapetować czy malować?

Remont to czas wzmożonej wyobraźni i kreatywności przestrzennej, które powinny nas skutecznie doprowadzić do upragnionego końca inwestycji. Oczywiście najlepiej byłoby skorzystać z porady specjalistów ale przecież to my będziemy mieszkać tam, gdzie jest teraz remont. W gruntownej rewitalizacji podstawową kwestię zawsze stanowią podłogi i ściany i to wykończenie tych elementów spędza sen z powiek inwestorom. Kwestia podłóg jest zdecydowanie łatwiejsza do rozwiązania, niż kwestia ścian czy każdy inny problem związany z meblami lub kafelkami. Problem z podłogami kończy się bowiem w momencie wyboru materiału, który chcemy użyć, aby wykończyć tą część powierzchni. W każdym razie – do wykonania tego typu prac, będziemy potrzebować specjalistów, gdyż jest to zakres robót leżący poza standardowymi możliwościami majsterkowicza.

Poważane problemy towarzyszą pracom, które wiążą się z remontem ścian w naszym mieszkaniu. W każdym wypadku podstawową kwestią jest doprowadzenie ich do równego pionu.

Tapetowanie czy malowanie?

Ta kwestia pojawia się zawsze – gdy szukamy odpowiednich barw, którymi chcemy wypełnić nasze wnętrze. Jednokolorowe wykończenie wnętrza nie idzie dzisiaj w parze z najnowszymi trendami, które funkcjonują w świecie architektury wnętrz. Wielokolorowe kombinacje z dodatkowymi wykończeniami – właścicielom podobają się dzisiaj najbardziej. Jednak należy najpierw ocenić – jak będą wyglądały nasze ściany z taką dekoracją – i, czy na pewno jesteśmy w stanie spędzić kilka lat w takim otoczeniu. Stereotypowo, najlepszym rozwiązaniem na nierówne ściany od zawsze były tapety, które zakrywały niedociągnięcia. I chociaż zazwyczaj stereotypy nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdą to w tym wypadku częściowo się potwierdzają – co dowodzi praktyka ich stosowania. Tapeta bowiem, jest w stanie zamaskować małe niedociągnięcia, które wyglądałyby źle, gdyby zostały pokrytefarbą.

Wybór tapety

Tapety do naszego mieszkania powinniśmy wybierać w zależności od pomieszczenia, w którym będą zastosowane. Różnią się bowiem tapety do pokoju a tapety pokojowe i jest to w zależności od wyboru tapeta na fizelinie, których najpopularniejszymi producentami są Novamur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *